Mobil uygulama geliştirmek isteyenlere

Yazar: admin

Mobil uygulama geliştirmek isteyenlere

E-girişimciler artık sadece e-ticaret ile sınırlı kalmak yerine mobil uygulamalara da ağırlık vererek çok daha fazla kişiye ulaşma ve web sitesi kullanım oranını artırma peşinde.
Mobil uygulama geliştirirken bazı noktalara dikkat etmek mobil uygulama kullanım oranını büyük ölçüde artırmaya yardımcı oluyor.

Küçük görünen ama büyük farklar yaratan detaylara odaklananlar ortaya kullanıcı dostu mobil uygulamalar çıkarıyor. İşte mobil uygulama geliştireceklere tavsiyeler;

1. Kullanıcılarınızın kim olduğunu belirleyin
Mobil uygulama geliştirirken sorulması gereken soruların başında mobil uygulamanın kimlere hitap edeceği ve ağırlıklı olarak kimler tarafından kullanılacağı önem taşıyor. Mobil uygulama geliştirirken hedef kitlenizin hoşuna gidebilecek detaylar ve onların ilgisini çekebilecek olan noktaları atlamayın.

2. Basit ve kolay olana odaklanın
Bilgiye kolayca ulaştığımız günlerdeyiz. Bunu göz önüne alarak karmaşık ve sıkıcı süreçleri olan uygulamalardansa basit ve kolay olana odaklanmak ve kullanıcı dostu bir mobil uygulama geliştirmek kullanıcıların uygulama ile etkileşimini artırabilir.

3. Offline deneyim önemli
Kullanıcılarınızın offline deneyim yaşayabileceği mobil uygulamalar geliştirmek özellikle seyahat anlarında ve internet olmayan alanlarda da uygulamanızın rahatlıkla kullanılabilmesini sağladığı için son derece önemli. Offline mod yeni nesil uygulamaların en büyük artıları arasında.

4. Farklı işletim sistemlerinin gereksinimlerine göre tasarım
Farklı işletim sistemlerine sahip olan kullanıcılar hedef kitleniz olduğunda her platforma uyabilen bir uygulama geliştirmek de zorunluluk haline geliyor. Android ve IOS gibi işletim sistemlerine uygun ve sorunsuz çalışan bir uygulama çok daha fazla kişiye hitap edebilir.

5. Her platforma uygunluğa dikkat
Mobil uygulamanızın işletim sistemi çeşitliliğinin yanında masaüstü, tablet ve akıllı telefon gibi platformlarda da problemsiz bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Mobil uygulamanızın birden fazla cihazda ulaşılabilir olmasını sağlayın.

6. İyi tasarım
Dikkat çekici ve keyifli tasarım öğeleri ile mobil uygulamanızı çok daha ilginç hale getirebilirsiniz. Farklı tasarım öğelerini bir araya getirerek ve ilgi çekici renk uyumları ile uygulamanızı ön plana çıkarmayı deneyin
 

Mobile Uygulamai Web Tasarım, Web Yazılım, Alanımada uzman ekibimizle son teknolojik makalelerle burdayız.